Diş röntgenleri

Gelişen teknoloji ile birlikte hekimliğinde hastalıkların tanısı ve morfolojik değerlendirmeler ile ilgili yeni olanaklar kullanıma sunulmuştur. Günümüzde diş hekimlerinin mesleklerini gerçek anlamda yerine getirebilmeleri için bu yöntemlerin özelliklerini ve kullanım alanlarına çok iyi bilmeleri gerekir.

Tıpta son yüzyılda etkisini gösteren radyoloji 21. yüzyılın bilgisayar teknolojisi ile birleşince hasta ve hekim araştırmacılara büyük olanakları sağlamıştır. Bilgisayarla tomografi ve özellikle diş hekimliğine özgü bir modeli olan panoramik röntgenler bugün henüz deneme aşamasına geçmiştir. Ancak teknolojisinin hızla yayıldı ortamda çok yakın zamanda giderek daha ayrıntılı bir şekilde gelecektir. Bu gelişmiş hali ders sayesinde morfolojik değerlendirmeler ve araştırmalar doğrudan üzerinde yapılabilecek ve gerçeğe daha uygun sonuçlar alınabilecektir.

Telif hakkı vardır. İzinsiz kullanılamaz.

Örneğin implant uygulaması için alınan tomografi üzerinden yapılan üç boyutlu planlama sayesinde azda robotlar ile koordinatları belirlenmiş alanlara implant uygulaması yapmak ve başarıyı yakalamak mümkün olabilmektedir.

Siz de implant yaptırmak istiyor iseniz ağzınızla en uygun planlama ve yapılabilecek tedavi alternatiflerin de öğrenmek geçerim 0 212 661 69 79 numaralı telefondan Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya randevusu alabilirsiniz.