KÜÇÜKÇEKMECE PANORAMİK DİŞ RÖNTGENİ

Sanırım sizin de diş problemleriniz var. Bu nedenle panoramik diş çektirmeye ihtiyaç duyduğunuz önce size panoramik diş röntgeninin hangi amaçlarla çekildiğini daha sonrada İstanbul, Küçükçekmece, Bakırköy, Avcılar, Sefaköy, Halkalı, Florya gibi bölgelerden panoramik diş röntgeni çektirebileceğimiz merkezlerin isimlerini ve telefon numaralarını vereceğim.

Şimdi öncelikle bu film neden çekilir bununla ilgili bilgi verelim. Genellikle 20 yaş dişleri ve implant tedavisi için panoramik diş çekilmesi istenir. 20 yaş dişlerinin çene kemiği içerisinde hangi pozisyonda olduğu üzerinde ne kadar kemik büyüklüğü hakkında bilgi alınabiliyor. Kaç tane 20 yaş dışı olduğu tespit edilir.

Dişlerin bu gibi sorunları olduğunda çekilen dişin ve kökün durumu ve implant yapılacak bölgedeki kalan kemik hacmi ile ilgili bilgi alınmış olur.

Herhangi bir nedenle dişlerde sorun yaşandığında doktor sadece dişin üst kısmını görür. Aslında dişin görünen kısmının neredeyse iki katı büyüklüğünde kökü vardır. Dişler arası ve diş etinin altı klinik muayene de görülemez. Özellikle arka dişlerim arayüzde çürük oluşması sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Bunun dışında 20 yaş dişlerinin açıları ve öndeki dişleri baskı yapıp yapmadıkları da gözlükle görülemeyen problemlerden sadece bir tanesidir.

TEDAVİ ÖNCESİ PANORAMİK DİŞ RÖNTGENİ

Özellikle diş tedavilerinde işlem yapmadan önce iyi bir planlama yapılması büyük önem taşır. Aksi taktirde işlem sırasında sorun ile karşılaşmak hasta bir hekim için son derece büyük problemdir. Tedavi öncesi çekilecek bir panoramik diş röntgeni sayesinde kemik içinde bulunan diş köklerini görmek açılarından ve sayılarını tespit etmek mümkündür. Aynı şekilde kemikte bulunan bir kist veya patolojik oluşumda çekilecek diş röntgeni ile rahat bir şekilde tespit edilebilir. En basitinden anestezi için bölgenin atomik bir farklılık taşıyıp taşımadığı ile önem taşıyan bir konudur.

Yukardaki görselde de anlaşılacağı üzere +20 yaş dişleri dişeti altında hatta kemik altında gömdük vaziyette olduklarında öndeki diş ya baskı yaparak sorun çıkarabilir. Bu durumda panoramik diş röntgeni çekilmesi gerekir. Röntgen de 20 yaş dişinin açısı köklerinin durumu sinirler ile olan pozisyonu kolaylıkla görülebilmektedir. Rantken bulgularına göre yapılacak diş çekiminin tekniği ve zorluğu hakkında ön bilgi sahibi olmak ve ona göre hareket etmek gerekir.

İmplant İçin Panoramik Diş Röntgeni

Bildiğiniz gibi implantlar da çene kemiği içerisine yerleştirilen yapay diş kökleridir. Kemik hacmi olduğu durumda uygulanabilirler. Yapılacak implantın çapı ve boyuna uygun kemik olması implantın sayısını ve yapılacak protezin çeşidini belirler.

KÜÇÜKÇEKMECE PANORAMİK DİŞ FİLMİ

Küçükçekmece Diş Kliniği olarak hastaların panoramik diş röntgeni ihtiyaçlarını en kısa sürede karşılayıp onlara doğru teşhis koymak amacı Kliniğimizde panoramik diş röntgeni aldık. İstanbul Küçükçekmece’den Bakırköy’e gitmek veya Küçükçekmece’den Avcılar, Halkalı, Beylikdüzü hatta Başakşehir ve Bahçeşehir gibi yerlerden sadece bir diş röntgeni için Bakırköy gibi merkezlere gitmek artık İstanbul trafiğinde mümkün olamıyor.

Küçükçekmece, Florya, Sefaköy, Avcılar, Beşyol, Kanarya, Halkalı bölgelerinden panoramik diş röntgeni ve diş tedavisi için gelen hastalara neden panoramik diş röntgeni çekildiğini Küçükçekmece’de bulunan kliniğimizden öğrenebilirsiniz. Randevu almak için 0 212 6616979 arayınız.