İstanbul İmplant Fiyatları

İmplantlar hakkında en çok araştırılan konu implant fiyatlarıdır. Aslında en son sırada araştırma gerektirmesi gerekir. Çünkü nereye kaç adet implant uygulanacağı belli olmadan bir maliyet hesabı çıkarmak mümkün değildir. Günlük yaşantımızda pek çok şeyin fiyatı bizi bu kadar ilgilendirmez. Bu işlem maliyet olarak yaklaşık ne kadar dır? Bu yazıda size 2019 implant fiyatları ve implant ücretlerinin nasıl belirlendiği ile ilgili bilgi vereceğim. Hangi implant markası kaç lira ve fiyatlar neden değişiklik gösteriyor konularında genel bir bilgi sahibi olabileceksiniz.

Öncelikle tek bir implant fiyatı’ndan çok sizin için yapılacak tedavi de kaç tane implant kullanılacağının belirlenmesi gerekiyor. Çünkü tedavinizi için ayıracağınız bütçe de belki iki implant ile işlemi tamamlamak mümkün. Belki de 8 ile 10 tane implant ihtiyacınız var. Bu durumda bir implantın fiyatı değil size uygulanacak implant uygulamalarının toplam fiyatı bütçe yapmanız için önem taşır. Diğer taraftan yapılacak implant sayısını belirlerken doktorun yaptığı tedavi planının sizin ihtiyaçlarınıza ne kadar karşıladığı önemlidir. Yapılan tedavi planının kaç yıl için yapıldığı dişlerinizin mevcut durumu ve ileride ortaya çıkabilecek problemleri hesaba katılması gerekir. Beslenme alışkanlıklarınız, diş sıkma diş gıcırdatma, diş fırçalama alışkanlığınız, mevcut dişlerin durumu ve yapılacak tedavi de kullanılacak malzemeler uzun dönemdeki diş tedavi ihtiyaçlarınızı belirleyen faktörlerden sadece birkaç tanesidir.

Bir adet implant fiyatına odaklanmak yerine yapılacak tedavinin bütününe odaklanmak daha doğru bir hareket olacaktır. Tabi tedavi planında daha önceden yapılmış işlemlerin mevcut durumu ve kalan ömürleri de dikkate alınır. Örneğin çekilmiş bir diş boşluğu yerine daha önce köprü yaptırmış iseniz oraya artık implant planlaması yapmak pek mantıklı olmayacaktır. Çünkü her iki yanındaki diş üzeri aşındırılmış ve köprü için ortam hazırlanmıştır. Araya bir implant koyduğunuzda da üç diş kaplaması yapmak zorunda kalınır. Çünkü diğer iki diş daha önceden kesilmiştir. Araya koyduğunuz implantın yanındaki diş kaplamaları ile uyum sağlaması ve kolay temizlenebilir bir durumda olmazsa problem olur. Burada anlatmak istediğim her eksik diş yerine implant yapmandan duyuru bir yaklaşım olmadığıdır. Bölgedeki kemik durumu yandaki dişlerin durumu implant tedavi planı için göz önüne alınmalıdır.

Şimdi gelelim bir implant fiyatının ne kadar olduğunu. Bildiğiniz gibi implantlar döviz ile birlikte fiyatı yükselen azemelerdir. Yerli implantların üretilmesi ile implant fiyatlarında düşüş beklentisi de maalesef yerli implant firmaları da ilk kuruluş aşamasındaki yatırım maliyetlerini hem de hammadde alımı nedeni ile ödedikleri tutarları implant fiyatlarına yansıtmak zorunda kalmışlardır. Yurtdışından gelen implantlar ile yerli implantlar arasında çok az bir fiyat farkı olduğunu söylemek doğru olur.

Ülkemizde genellikle piyasaya ilk giren alman implantlar tercih edilmektedir. Özellikle alman beko firmasından implantları en çok kullanılan ve En uygun fiyat ile pazara sürülen implant markası olarak göze çarpar. Bego implant fiyatları, yerli implant fiyatları ile karşılaştırıldığında arada birkaç 100 TL fark olduğu görülür. Türkiye implant fiyatı

Sayfa İçeriği

TÜRKİYE İMPLANT FİYATLARI

Dünyada hızla yaygınlaşan implant tedavisi uygulamadaki başarısı ve hasta memnuniyeti nedeniyle bundan sonra da giderek artan sayılara ulaşacaktır. İmplant tedavisinde en büyük problemin implant fiyatları olduğunu söyleyen hastalar özellikle çok sayıda implant yaptırmaları gerektiğinde ortaya çıkan maliyetlerin bütçelerini açtığında belirtmektedir. Sadece türkiye’de değil dünyanın bir çok ülkesinde İmplant fiyatları bütçeleri zorlanmaktadır. Burada hem kullanılan malzemenin nitelikli olması hem de yapılan tedavinin iki aşamalı cerrahi ve sonrasında da protez ve kaplama aşamaları içermesi en büyük etkendir. Diş tedavi fiyatlarının yüksek olması insanların başka uyku ilerde daha uygun fiyatlar ile tedavilerini yaptırmalarına neden olmaktadır. Özellikle implant tedavisi için Türkiye yi tercih eden hastalar aldıkları hizmetten son derece memnun kalmaktadırlar. Çünkü türkiye’de yetişmiş insan gücü yetenekli ve iyi eğitimli doktorlar, modern teknolojik altyapı ve iyi bir el işçiliği vardır. Uzun yıllardır türkiye’ye gelip diş tedavilerini yaptıran hastaların günümüzde artık implant tedavileri içinde Türkiye özellikle de İstanbul ön plana çıkan bir program Fiyah olmuştur. İstanbul implant fiyatları Türkiye’de uygulanan en uygun implant fiyatlarının olduğu şehirdir. Üniversitelerin İstanbul’da olmazsa yetişmiş işgücünün burada bulunması ve çok sayıda implant uygulanıyor olmazsa implant fiyatlarından İstanbul’da daha uygun olmasına sebep olmaktadır. Almanya’da bir beko implantı 3000 € iken türkiye’de İstanbul’da implant fiyatı 600 € civarında uygulanmaktadır. Aradaki bu büyük fark tek bir implant uygulaması içindir. Uygulanacak implantın sayısı arttıkça fiyatta büyük değişiklikler oluşur. Bu nedenle birkaç defa gidip gelmek gerekse bile hastalar implant tedavilerine İstanbulda yaptırmayı tercih ederler. İmplant tedavisi sırasında türkiye’de gezmek amacı ile kendilerine kalan zamanında Antalya, Edirne, Ankara, İzmir gibi şehirlerde tatil amacıyla geçirebilmektedirler.İstanbul implant fiyatı Panoramik diş röntgeni ne zaman istenir?