Bir Günde İmplant

Giderek ilerleyen diş hekimliği birimi artık bir gün de implantları konuşur duruma gelmiştir. Bir gün de implant uygulaması ile ilgili bilgi vereceğimiz bu yazıda aynı gün implant neye göre yapılır? Ne zaman yapılmaz gibi konulara yer vermek istiyorum. İmplant yapıldıktan sonra aynı gün protez yapılabilmesinin belirli kriterleri vardır. Sabit bir protezi çiğnemek amacıyla implant takmak istersek altçene de en az dört, Üst çene de ise altı tane implanta ihtiyaç vardır. Yapılan implantları çiğnemek amacıyla kullanmak istiyorsak implantların uygulandığı gün de Pirimer stabilite olarak adlandırılan tutunma dirençlerinin yüksek olması gerekir.

Çekilen Bir dişin yerine aynı gün implant yapılması mümkün müdur?

Evet üzerine vermemek koşulu ile çekim bölgesinde enfeksiyon yok ise ve çekilen dişin kök şekli silindirik implantın yerleştirileceği yuva için uygun ise tek diş için aynı gün implant yapılması mümkündür. Dizlerinemedin mi ben tek diş implantlar estetik amaç ile yapılabilir. Ancak her zaman bunu uygulamak mümkün olan özellikle yurtdışından gelecek hastalar iyi değerlendirinmeli bir gün de implant yapılacağına dair yanıltıcı bilgiler verilmemelidir.

Yukardaki resimde dört adet implant üzerine topuz başlığı Ataşmanlar ile hareketli bir protez hazırlığı yapılmıştır. Arka bölgede kemik hacmi olmadığı için uygulanan dört implant üzerine hareketli protez planlanan hasta protezini rahatlıkla kullanabilirsin

Diş eksikliği tedavisi için çeşitli cerrahi tedavi ve rehabilitasyon gereksinimi olabilir. İmplant cerrahisi ile dişlendirilmiş bir alan çiğneme kuvvetleri altında hacmini koruyarak hem estetik hem de fonksiyonel açıdan uzun dönemde çok iyi sonuçlar verir.
Kendi dişleriniz gibi ağzınızın kalıcı birer parçaları olacaklarından implant diş üzerindeki kaplama malzemesi ile birlikte en iyi şekilde kullanmak zorundayız.

Diş Hekimi İstanbul
Tel:+90(212)549 3474347